پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۲, سه‌شنبه

محمدعلی سپانلو به خاموشان پیوست.( 1394- 1319) / اعلامیه کانون نویسندگان در تبعید

محمدعلی سپانلو، شاعر، نویسنده و پژوهشگر، پس از عمری پرتوافشانی درقلمروهای گوناگون ادبیات، خاموشی گرفت. محمدعلی سپانلو درشمارنخستین هموندانِ بنیانگذار کانون نویسندگان ایران – اسفند 1346 درتهران- بود ودردرازنای چند دهه گذران پُرفراز و نشیب کانون تا به امروز درچشم اندازهای اساسنامه ی این نهاد فرهنگی فعالیت داشت و از آزادی قلم دفاع می کرد.
محمدعلی سپانلو در سال های نخستین کانون نویسندگان ایران مسؤلیت دفترهای کانون را به عهده داشت، و هم به عنوان عضو  هیات دبیران کانون در پیشبرد اهداف کانون همت می ورزید. مسؤلیت پذیری او در دوره های بعدی کانون نیزادامه داشت، و نگارش کتاب سودمند "سرگذشت کانون نویسندگان ایران" از آن جمله است.

محمد علی سپانلو در روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه 1394 خورشیدی چشم از جهان فرو پوشید، در حالی که انبوهی کتاب شعر، ترجمه و تالیف ازخود به یادگار گذاشت تا سخنگویان او و ادامه ی زندگی تاریخی اش باشند.

در گذشت همکارمان محمدعلی سپانلو را به هموندانمان در کانون نویسندگان ایران و جامعه ی فرهنگی ایران، و به ویژه به شاعر گرانقدر پرتونوری علا و فرزندان شاعر، شهرزاد و سندباد سپانلو تسلیت می گوئیم.

کانون نویسندگان ایران در تبعید
22 اردیبهشت ماه 1394

پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران، فقدان این شاعر و نویسنده را به جامعه ادبی و هنری ایرانی، تسلیت می گوید.

هیچ نظری موجود نیست: