پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

۱۳۹۴ آبان ۲۶, سه‌شنبه

هادی حیدری، کارتونیست، دستگیر شد.


هادی حیدری، روزنامه‌نگار و کارتونیست، بعدازظهر دوشنبه ۲۵ آبان ماه بازداشت شد. به گزارش رادیو زمانه، مأموران امنیتی با حضور در دفتر روزنامه شهروند، هادی حیدری را بازداشت کردند.


مأموران در زمان دستگیری هادی حیدری هیچ توضیحی مبنی بر اینکه برای او پرونده جدید تشکیل شده یا بازداشت برای اجرای حکم پیشین اوست نداده‌اند.

حیدری پیش‌ از این نیز در پاییز سال ۸۹ بازداشت‌ شده بود. گفته می شود که به همراه وی سه نفر دیگر هم دستگیر شده‌اند،‌اما اسامی این افراد اعلام نشده است.

هادی حیدری از اعضای شورای مرکزی حزب جبهه مشارکت ایران اسلامی است.

پروانه فعالیت این حزب توسط کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در تاریخ ۲۸ فروردین ۸۹ با اتهام «اقدامات خلاف قانون اساسی، قوانین موضوعه و خلاف اساسنامه و مرامنامه توسط حزب مشارکت» توقیف شد و شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی روز ۲۰ مرداد ۸۹  حکم انحلال حزب مشارکت را صادر کرد.

هادی حیدری سابقه کار در روزنامه‌های اصلاح‌طلب نوروز، شرق، جامعه، نشاط، عصر آزادگان، آفتاب امروز، بهار و چندین رونامه دیگر را دارد.

حیدری در فاصله‌ سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ به عنوان سردبیر، مجله‌ کمیک استریپ «جدید» را مدیریت کرد. او از سال ۱۳۸۹به عنوان دبیر سرویس طرح و کاریکاتور روزنامه شرق با این روزنامه همکاری داشته است. حیدری همچنین از اعضا شورای دبیران ماهنامه طنز خط خطی است.هیچ نظری موجود نیست: