پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

۱۳۹۴ شهریور ۱۴, شنبه

ترانه کی سه کی سه از تیتراژ پایانی فیلم در دنیای تو ساعت چند است؟تیتراژ پایانیِ فیلم سینمائیِ "در دنیای تو ساعت چند است؟" 
این ترانه بر اساس یک ملودی کوبایی، و توسط اسوالدو فارِس، خوانده شده بود.
  در این فیلم همان آهنگ توسط آقای رضاعی تنظیم مجدد میشود؛ و روزبه رخشا شعری به زبان گیلکی، روی آن می خواند. روزبه رخشا، قبل از انقلاب در رادیو رشت فعالیت داشت.
https://www.youtube.com/watch?v=64UZDpUFOAA
در باره این ترانه
از فیس بوک فریدون معزی مقدم، نقل می شود
https://www.facebook.com/fereydoun.moezimoghadam?hc_location=ufi

و اما در زیر این ترانه "کی‌سه" سروده جهانگیر سرتیپ پور دیدم نوشته‌اند "آهنگساز" : کریستوف رضایی. خُب ما نمی‌دانستیم در 1947 این جناب کریستوف رضایی با اسم جعلی اُسوالدو فارِس یا همانا Osvaldo Farrés هم این آهنگ را ساخته و هم به اسپانیایی شعر این آهنگ را سروده و در نتیجه برای اینکه حق آقای کریستوف رضایی پایمال نشود اینجا ده دوازده تا شاهد هم ردیف می‌کنیم به‌اضافه شعر اسپانیایی و ترجمه انگلیسی آن و می‌دهیم دست همه از زن و مرد گرفته بخصوص شهدای ما، از قبیل نات کینگ کول و دوریس دی و کانی فرانسیس و حتی از "پاکو د لوکا"ی عزیزم هم خواهش کردم در آن دنیا، این آهنگ آقای کریستوف رضایی را بداهه نوازی کرده و چهارمضرابی هم سوار کنند و برای ما بفرستند که آخرین لینک «شاید‌، شاید، شاید»، یا «که می‌داند، که می‌داند، که می‌داند»های ردیف شده است.

هیچ نظری موجود نیست: