پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

پیوند سرای نویسندگان، شاعران و هنرمندان سکولار دمکرات ایران

۱۳۹۴ اسفند ۲۷, پنجشنبه

سال نو را با نام زندانیان سیاسی ایران آغاز کنیم

سال نو را به امید سال رفع تبعیض و استقرار حقوق بشر در ایران 
با نام زندانیان سیاسی و همدلی با خانواده هایشان آغاز کنیمزندانیان سیاسی و خانواده های نگرانشان بدانند که ما با آن ها هستیم و هرگز فراموششان نمی کنیم


۳ نظر:

بابك اسماعيلي گفت...

عمر یک سال و نیمه ی پیوند سرا حاصل تلاش خستگی ناپذیر سردبیری است که بار یک ملت را به تنهایی بر دوش گرفته است. "پرتو نوری علا" . سایت پیوند سرا در ایران فیلتر است. و در کارامدی فیلترینگ همان بس که اسلام گراهای تهران سفت و سخت ، از شورایی باعنوان تعیین محتوای مجرمانه دفاع می کنند... و چه جرمی بالاتر این که هنرمندی خودش را سکولار دموکرات بنامد. همه می دانیم که در جامعه ی ایرانی سکولار دموکرات بودن یعنی : من خواهان تغییر قانون اساسی مبتنی بر اسلام ایران به نفع یک مردم سالاری غیر دینی هستم !! اگر جمهوری اسلامی روزی درهای بسته اش را برای مشارکت در قدرت باز کند : سوسیالیستها، کمونیستها و بهایی ها، یارسان و .. امکان حضور در قدرت رسمی را خواهند داشت . اما شخصی که سکولار دموکرات است تنها وتنها با تغییر قانون اساسی است که به عنوان یک شهروند به حساب خواهد امد. من آن روز را دیر نمی بینم... در هر صورت همه ی اینها را گفتم تا بدانید که عده ای جرات نمی کنند برای پیوندسرا مطلب بفرستند چون یک هنرمند اگر سکولاردموکرات باشد دیگر جایی در بین انواع رسانه های وابسته به حکومت ایران نخواهد داشت به همین دلیل هم هست که این روزها برخی هنرمندان با لباس یا شال سبز روی استیج های سراسر دنیا می روند. عده ای هم که تعدادشان کم نیست و نامشان مخاطب است و در ایران زندگی می کنند امکان دسترسی آزادانه و راحت به مطالب این سایت را ندارند. بااین حال همانگونه که فردوسی شاهنامه را همچون تیری در تاریکی به سوی روزنه ی نوری که در ذهن و قلب خود می دید رها کرد، پیوند سراهم راه خود را در امروز و فردای ایران باز می کند. جنگجویان راه آزادی این روزها، رو به سوی درفش کاویانی در حرکتند... تعدادشان هم کم نیست... به سردبیر پیوند سرا خسته نباشید می گویم و سال نو را برای او و فرزندانش مملو از سلامتی و سربلندی و احساس خوشبختی می خواهم.

پرتو نوری علا گفت...

فرزند عزیزم، بابک جان
ضمن تبریک متقابل به مناسبت سال نو و سپاس فراوان از محبت ات نسبت به پیوند سرا و خودم، باید بگویم کار من در مقابل ایامی که جوانان این کشور در زندانها گذراندند یا زیر شکنجه و گلوله جان خود را از دست دادند تا پایه های رژیم جهل و جنون، همواره لرزان و متزلزل باشد، کار بزرگی نیست. در ثانی من فرزندان برومندی چون تو دارم، که حتی از راه های دور، مادر را تنها نگذاشتید و همواره کنارم بودید.
من هم سال نو را برای خودت و عزیزانت سالی مبارک می خواهم
با مهر / مادر پرتو

ناشناس گفت...

Mamnoon az shoma
Yek Khanevadeh zendani